Eliza Michalik

Eliza Michalik – jedna z najbardziej wyrazistych polskich publicystek. Nie boi się trudnych pytań i rozmówców, jest dociekliwa i bezkompromisowa. Od 20 lat obserwuje i komentuje polską scenę polityczną i sprawy publiczne, a swoje doświadczenie dziennikarskie przekuwa na publicystyczne teksty i książki. Ostatnia „Szpile” to zbiór felietonów o najbardziej drażliwych polskich tematach: demokracji, kościele, prawach kobiet, a także o … mężczyznach.
Jej rozmówcami są osoby z pierwszych stron gazet, ekonomiści, politycy, publicyści, aktorzy, satyrycy, psychologowie i każdego z nich pyta nie tylko o politykę, ale i o życie.
Pracowała m.in we „Wprost”, „Życiu Warszawy”, „Ozonie”, „Gazecie Wyborczej”, Radiu RDC, „Na Temat”, obecnie jest komentatorką Onet Rano, Polsat News, Radia Tok FM.
W Superstacji prowadzi trzy autorskie programy: „Nie ma Żartów”, „Szpile” (do którego zaprasza tylko kobiety” oraz „Gilotynę”, której współautorem jest Marcin Teller.
Jej pasją są prawa kobiet, z które z zaangażowaniem walczy od lat.
jej pasją jest mądrość, życie, podróże – także te wewnętrzne – i słuchanie, które wbrew pozorom jest najtrudniejszą i najważniejszą sprawą na świecie.

Dodaj komentarz