Joanna Maria Chmielewska

Joanna Maria Chmielewska
Jest pedagogiem, autorką książek dla dzieci (Niebieska niedźwiedzica, Muszla, Ręcznikowiec, Historia srebrnego talizmanu, Neska i srebrny talizman, Zaczarowane rymowanki) i dla dorosłych (Poduszka w różowe słonie, Sukienka z mgieł, Karminowy szal, Mąż zastępczy).
Niebieska niedźwiedzica została uznana za Najlepszą Książkę Dziecięcą 2012 w konkursie „Przecinek i Kropka” i wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej. Muszla otrzymała nominację w Konkursie na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i Kropka 2013”. Za książkę Neska i srebrny talizman autorka była nominowana do nagrody literackiej w konkursie Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2011.
Jej teksty znajdują się w podręcznikach i antologiach.
Prowadzi warsztaty twórczego pisania i warsztaty aktywności twórczej dla dzieci, młodzieży i dorosłych, m.in. pracowała z grupą młodzieży z Gryfic, która w ramach gimnazjalnego projektu edukacyjnego napisała zbiór bajek i zaprezentowała je w domu dziecka. Projekt ten opisała w artykule zamieszczonym w książce: Arteterapia w wymiarze kreacji, red. A. Stefańska, UAM). Od kilku lat prowadzi również warsztaty aktywności twórczej na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Szklarskiej Porębie.
 
http://recenzjeami.blogspot.com/2014/03/maz-zastepczy-joanna-m-chmielewska.html
http://lubimyczytac.pl/autor/33875/joanna-m-chmielewska
http://bajkizbajki.pl/autorzy/Joanna-Maria-Chmielewska
https://www.facebook.com/JoannaMariaChmielewska

Dodaj komentarz