Kuchnia i dieta

Citart zaprasza na spotkania z dietetykiem Martyną Walecką oraz z autorytetem kulinarnym, dziennikarką, autorką książek kucharskich Ewą Wachowicz.
Ewa Wachowicz (ur. 1970 r.) – dziennikarka i producentka telewizyjna, Miss Polonia 1992.
We wrześniu 1992 zdobyła tytuł Miss Polonia, a w grudniu tego samego roku tytuł III wicemiss w konkursie Miss Świata,w 1993 roku Miss Świata Studentek w ramach World Miss University.
W 1993 została prezenterką telewizji Polsat (prowadziła teleturniej 100 procent dla stu) oraz 1objęła funkcję rzecznika prasowego rządu, którą pełniła do 5 marca 1995.
Dla telewizji Polsat zrealizowała programy Podróże kulinarne Roberta Makłowicza, nadawany przez dziesięć lat, Gadżety kobiety, WySpa i Przez żołądek do serca, oraz autorski program kulinarny Ewa gotuje, od 2013 r. jest członkiem jury polskiej edycji programu Top Chef.
Jest autorką książek kucharskich zawierających autorskie przepisy prezentowane w programach telewizyjnych.
Ewa_Wachowicz
Martyna Walecka
Dyplomowany Dietetyk. Ukończyła studia magisterskie na kierunku dietetyka w Collegium Medicum w Bydgoszczy UMK w Toruniu. Doświadczenie zawodowe nabyła podczas licznych praktyk (m.in. Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu, Zespole Specjalistycznych Poradni dla Dzieci i Dorosłych – Poradni Diabetologicznej w Toruniu, Domu Pomocy Społecznej w Toruniu). Tematyka jej pracy licencjackiej dotyczyła żywności GMO w aspekcie prawnym i zdrowotnym, natomiast pracy magisterskiej sposobu żywienia i stanu odżywienia dzieci oraz wartości odżywczej racji pokarmowych dzieci z klas pierwszych szkół podstawowych w Toruniu. Dietetyka i żywienie to jej pasja. Swoim pacjentom przekazuje wiedzę na temat prawidłowego i zrównoważonego odżywiania, tak aby każdy mógł się cieszyć pełnią zdrowia. Zawsze chce udowodnić, że zdrowe żywienie nie odbiera przyjemności z jedzenia. Nieustannie poszerza swoją wiedzę, poprzez udział w konferencjach naukowych, czytanie artykułów oraz książek o tematyce żywieniowej.walecka

Dodaj komentarz