Leszek Talko

Pisarz, felietonista, scenarzysta, reporter, fotograf, również kucharz kiedy można. Może tak długo wymieniać.
Przez kilkanaście lat reporter w Gazecie Wyborczej, zdobywca dwóch nagród Grand Press za dziennikarstwo specjalistyczne.
Pod pseudonimem Wiktor Hagen wydał trzy powieści kryminalne których bohaterem jest komisarz Nemhauser – policjant wychowujący bliźniaki i po godzinach gotujący w warszawskiej knajpie.
Wszystkie trafiły do finału nagrody Wielkiego Kalibru za najlepszy polski kryminał.
Jako Leszek Talko napisał kilkanaście książek o dzieciach i dla dzieci (Seria „Dziecko dla początkujących”, seria „Pitu i Kudłata”, poradnik „Pomocy jestem tatą – Jak być dobrym ojcem i nie osiwieć zbyt szybko”, dalszy ciąg „W pustyni i w puszczy” – rozgrywającą się w Indiach powieść „Staś i Nel – zaginiony klejnot Indii”).
Z żoną – Moniką Piątkowską napisał zbiory opowiadań – „Talki z resztą” oraz „Survival” – czyli maniery w epoce facebooka.
Ostatnio wydał „Nastolatek dla początkujących – nie daj się wylogować z ich życia” – przewodnik po wirtualnym świecie w którym zamieszkały nastolatki oraz „Niezwykłe przypadki Kunegundy Paciorek” – powieść przygodowa dla nastolatków z elementami paranormalnymi.
Prowadzi warsztaty i seminaria o dzieciach, internecie, ojcostwie.
Lubi fotografować, opowiadać o duchach, ma zdecydowanie za dużo psów i kotów i nic nie może na to poradzić

Dodaj komentarz