Marek Gałązka – AUTORSONG

Najnowszy program koncertowy Marka Gałązki nazywa się AUTORSONG i‍ ‍składa się z premierowych piosenek autorskich, które można usłyszeć na przygotowanej z Tymonem Tymańskim płycie o tym samym tytule. Podczas koncertu usłyszymy również znane już utwory do słów Edwarda Stachury.

Kiedy w jednej osobie występuje autor słów, muzyki i jednocześnie wykonawca można porównać to, do sportowego wieloboju, gdzie w‍ ‍poszczególnych dyscyplinach zawodnik nie osiąga rekordów świata, ale w sumie wyrasta na herosa. Na estradzie w takim przypadku najczęściej mamy do czynienia z bardem – twórcą, którego szczególnie wyróżnia: szczerość i autentyzm, charyzma i oryginalność  oraz humanistyczne treści…  

W muzycznej formule, często sięgającej najlepszej tradycji protest songu i hipisowskiego folk rocka lat 60/70, bardowscy pieśniarze przekraczają charakterystyczne dla muzyki pop kanony, przedkładając ponad nie wartości etyczne. Współcześnie mówi się o nich, że reprezentują nurt singer-songwriter. Jako zdeklarowany uczestnik tego ruchu artysta poszukał określenia bardziej przystępnego językowo i nazwał całość zjawiska – AUTORSONG. Taki sam tytuł nosi najnowszy album fonograficzny i koncert Marka Gałązki.

Dodaj komentarz