O książkach i zdrowej diecie – spotkania i warsztaty z dietetyczką Martyną Walecką

Strefa Dietetyka
Poradnia Dietetyczna

Dietetyk radzi. Fakty i mity dotyczące żywienia.

1. Co oznacza słowo „dieta”? Czy każdy z nas jest na diecie?
2. Nawyki żywieniowe, kiedy się kształtują i jak można je poprawić? („Dieta bez diety, czyli jak schudnąć przy okazji”)
3. Zasady prawidłowego żywienia. Czy w dzisiejszych czasach można jeść zdrowo? („Koniec z cukrzycą i otyłością” dr Mark Hyman)
4. Otyłość – skąd się bierze? („Samolubny mózg: dlaczego diety nie działają” Achim Peters)
5. W jaki sposób możemy przyśpieszyć swój metabolizm?
6. Fakty i mity.
Skąd się wziął mit o szkodliwości tłuszczy?
Ile jeść jajek tygodniowo?
Co tuczy? Węglowodany czy tłuszcz?
7. Dieta bezglutenowa, moda czy złoty środek na zachowanie zdrowia? („Dieta bez pszenicy” i „Kuchnia bez pszenicy” William Davis, „Serwuj, aby wygrać. Plan 14 dni bez glutenu, dzięki któremu osiągniesz mistrzowską formę ciała i umysłu” Novak Djokovic)
8. Dla zainteresowanych, po zakończeniu wykładu, pomiar na analizatorze składu ciała.

Martyna Walecka
Dietetyk kliniczny
Ukończyła studia magisterskie na kierunku dietetyka w Collegium Medicum w Bydgoszczy UMK w Toruniu. Doświadczenie zawodowe nabyła podczas licznych praktyk (m.in. Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu, Zespole Specjalistycznych Poradni dla Dzieci i Dorosłych – Poradni Diabetologicznej w Toruniu, Domu Pomocy Społecznej w Toruniu). Tematyka jej pracy licencjackiej dotyczyła żywności GMO w aspekcie prawnym i zdrowotnym, natomiast pracy magisterskiej sposobu żywienia i stanu odżywienia dzieci oraz wartości odżywczej racji pokarmowych dzieci z klas pierwszych szkół podstawowych w Toruniu. Dietetyka i żywienie to jej pasja. Swoim pacjentom przekazuje wiedzę na temat prawidłowego i zrównoważonego odżywiania, tak aby każdy mógł się cieszyć pełnią zdrowia. Zawsze chce udowodnić, że zdrowe żywienie nie odbiera przyjemności z jedzenia. Nieustannie poszerza swoją wiedzę, poprzez udział w konferencjach naukowych, czytanie artykułów oraz książek o tematyce żywieniowej.

http://mazur.kiejkuty.pl/wczasy-odchudzajace.php
http://strefadietetyka.pl/wczasy-odchudzajace.html

Dodaj komentarz