Premiera książki Eleonory i Andrzeja Mellerów "Kamperem do Kabulu" już 18 maja!

Autorzy o premierowej książce:

 

KAMPEREM DO KABULU

Nie pamiętam, żebym czytał coś tak dobrego, odważnego i zabawnego. Książka Eli i Andrzeja to ekscytująca, wzruszająca opowieść o podróży pełnej przygód oraz niezwykłych spotkań z ludźmi, historią i kulturą Azji – tej znanej i tej jeszcze nie do końca odkrytej. Vincent V. Severski

Andrzej Meller zaczął jeździć na wschód jako nastolatek. Gdy trzy dekady później wraca na hippisowski szlak z żoną Eleonorą, wciąż nie przypomina statecznego pana w średnim wieku. Paromiesięczna rajza przez Turcję, Kaukaz, Iran to radość życia, junacka fantazja i sztubackie wygłupy na postoju. Poważniej robi się w Afganistanie (przygodny znajomy mówi Mellerom, że jeden przeżyty tam miesiąc liczy się za sześć lat studiów). A epilog to jazda bez trzymanki. Jak pisał Tolkien, nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu.

Wojciech Górecki

Ilu Polaków pojechało do Afganistanu, by naprawdę poznać ten kraj i o nim napisać? Zapewne niewielu. Dlatego książka Eleonory i Andrzeja Mellerów jest tak wyjątkowa – opowiada o mojej ojczyźnie nie z perspektywy podróżników, a ludzi, którzy żyją w Afganistanie na co dzień. Pokazuje go takim, jaki jest: pełnym przygód i zaskoczeń zarówno dla samych autorów, jak i dla czytelników. Gorąco polecam tę książkę i jestem pewien, że stanie się ona bestsellerem na całym świecie.

Tahir Qadiry, ambasador Afganistanu w Polsce

Podróż do świata, którego już nie ma... ale który może znów się odrodzić.

Nic przecież nie trwa wiecznie, władza nieuznawanych przez żadne państwo talibów też się kiedyś skończy. Życie dopisało niezwykły epilog do i tak niezwykłej książki Andrzeja i Eleonory Mellerów. 15 sierpnia 2021 roku - upadek Kabulu i ewakuacja Afgańczyków, którzy współpracowali z polskimi instytucjami wojskowymi i cywilnymi. Zapraszam do lektury!

Dr. hab. Adam Burakowski, Ambasador RP w Nowym Delhi, z akredytacją w Afganistanie

Okładka książki "Kamperem do Kabulu"

Andrzej Meller: reporter wojenny, pisarz, podróżnik: https://www.citart.pl/nasi-tworcy/a/literatura/andrzej-meller.html

Kamperem do Kabulu pressKitKamperem do Kabulu pressKit