Twórcy biura Citart

Karolina Sulej

Karolina Sulej - (ur. 1985) - pisarka, reporterka, antropolożka, doktorantka w Instytucie Kultury Polskiej UW.

Autorka jest m.in. laureatką Nagrody im. Teresy Torańskiej i Ołówka Kazimierza Moczarskiego oraz finalistką Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Nominowana była do Nagrody Grand Press i Nagrody Identitas.

Książki:

  • „Rzeczy osobiste - opowieść o ubraniach w obozach koncentracyjnych i zagłady”, zbiór reportaży o polskiej modzie po 1990 roku.
  • „Modni. Od Arkadiusa do Zienia”
  • „Wszyscy jesteśmy dziwni. Opowieści z Coney Island”
  • „Historie osobiste. O przetrwaniu w czasie wojny”.

Współautorka zbioru reportaży ,,Przecież ich nie zostawię. O żydowskich opiekunkach w czasie wojny'' (2018) oraz współautorka książki-komentarza ,,Własny pokój o Virginii Woolf'' (Osnova 2019 ) https://www.znak.com.pl/autor/Karolina-Sulej

Karolina Sulej jest jednym z twórców Wanderlust ‒ książki-gry komputerowej o podróżowaniu, nominowanej do Paszportu Polityki 2019 i wciąż pracuje w studio Different Tales nad scenariuszami gier. W 2021 roku pod kuratelą Instytutu Adama Mickiewicza ukazała się książka pod jej redakcją i we współautorstwie, „Resaon and Flair. 100 years of Fashion in Poland”. Współautorka audioserialu reporterskiego o Arkadiusie, „Supernowa”. Nagrywa także podcasty o roli ubioru w życiu codziennym - dla platformy Storytel „Garderobiana”, dla platformy Audioteka – pod tytułem „Ubrani” oraz podcast „Antropologiczne szepty” dla Stowarzyszenia Pracownia Etnograficzna i „Uncommon Ground” dla portalu o sztuce współczesnej Uncommon Ground. W przeszłości była m.in. redaktorką „Wysokich Obcasów” oraz „Wysokich Obcasów Extra”, a wraz z Sylwią Chutnik prowadziła przez na YouTube program „Barłóg Literacki" o książkach i czytelnictwie. Od lat prowadzi też spotkania autorskie, panele literackie i dyskusje o kulturze oraz promuje czytelnictwo na swoich mediach społecznościowych. Regularnie prowadzi również warsztaty z rozumienia mody i pisania o modzie. Tworzy wywiady i reportaże, w tym podróżnicze.

Aktualnie pracuje dla wydawnictwa ZNAK nad kolejną książką reportażową pt. „Ciałaczki", tym razem poświęconą kobietom, które zmieniały polską kulturę seksualną po 90. roku - od Krystyny Kofty, przez Renatę Dancewicz aż po Martę Niedźwiecką czy Joannę Okuniewską.

Niedawno wydała drugą część „Rzeczy osobistych” z rozmowami z Ocalałymi pt. „Historie osobiste. O przetrwaniu w czasie wojny”.

INSTAGRAM: sulej.kubik

for. Mateusz Kubik

 

 

Okładki książek:

Okładka książki - Karolina Sulej Garderobiana. Rozmowy zebrane - Audiobook Okładka książki - Karolina Sulej Historie osobiste. O ludziach i rzeczach w czasie wojny Okładka książki - Karolina Sulej Modni. Od Arkadiusa do Zienia Okładka książki - Karolina Sulej Przecież ich nie zostawię. O żydowskich opiekunkach w czasie wojny Okładka książki - Karolina Sulej Rzeczy osobiste Okładka książki - Karolina Sulej Po co mówić o ubraniach Podcast Okładka książki - Karolina Sulej Własny pokój Okładka książki - Karolina Sulej Wanderlust Travel Stories: grając i czytając Okładka książki - Karolina Sulej 
Wszyscy jesteśmy dziwni

Chcesz zorganizować spotkanie z autorem ? Skontaktuj się