Twórcy biura Citart

Marek Michalak

Marek Henryk Michalak urodził się w Świdnicy 27.07.1971r. Szczęśliwy tata Julki i Miłosza. Jest pedagogiem specjalnym, dr n. społecznych. w dziedzinie pedagogiki, wykładowca akademicki związany z Akademią Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

Od 2007 roku jest Kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu. Od 2018 roku Przewodniczy Międzynarodowemu Stowarzyszeniu im. Janusza Korczaka. W 1994 roku otrzymał od dzieci Orderu Uśmiechu, jako najmłodsza osoba w historii tego odznaczenia. W latach 2008-2018 pełnił konstytucyjny urząd Rzecznika Praw Dziecka (IV i V kadencji). W latach 2011-2012 przewodniczący Europejskiej Sieci Rzeczników Praw Dziecka ENOC z siedzibą w Strasburgu.

Był również inicjatorem ustanowienia i następnie koordynatorem Roku Janusza Korczaka (2012) oraz Roku Ireny Sendlerowej (2018). Z jego inicjatywy Sejm uchwalił 20 września Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka a 20 listopada Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka. Z jego inicjatywy zapisano w polskim prawie całkowity zakaz bicia dzieci, a ONZ uchwalił III protokół do Konwencji o Prawach Dziecka.

Autor i współautor wielu publikacji naukowych z zakresy praw dziecka i pedagogiki. Znawca i propagator pedagogii Janusza Korczaka. Autor książki pt. "Order Uśmiechu - wspólny świat dzieci i dorosłych"  wyróżnionej główną nagrodą Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego w konkursie na wybitną monografię 2021. Autor bestsellerowej książki dla dzieci roku 2022 (10 dodruków, nakład przekroczył 100 000 egzemplarzy) pt. "Opowieści o tym, co w życiu ważne".

Recenzje

Chcesz zorganizować spotkanie z autorem ? Skontaktuj się