Twórcy biura Citart

Paweł Wakuła

Autor książek dla dzieci od lat pięciu do stu pięciu, ilustrator i rysownik prasowy. Jego zbiór opowiadań Co w trawie piszczy został wyróżniony w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, natomiast Kajtek i Yetik uzyskał nominację do nagrody im. Kornela Makuszyńskiego. Pomysłodawca i współautor cyklu historycznego Zdarzyło się w Polsce.

Wielbiciel chałwy, kotów i impresjonizmu.

Propozycje autora:

Spotkania ekologiczne dla klas I - IV w oparciu o cykl książek o Dolinie Bagiennej Trawy. Słuchacze dowiedzą się o wyjątkowości polskiej przyrody, zasadach zachowania w lesie i konieczności dbania o środowisko naturalne. – Przy okazji poznają postaci rodem z zapomnianych polskich podań i baśni ludowych – płanetników, latawice, dziwożony, domowiki, leśne licha i błędne ogniki.

Spotkanie historyczne dla klas IV – VIII w oparciu o książki Jagiełło pod prysznicem, Jajecznica kolumba, książki z cyklu Zdarzyło się w Polsce, oraz sagę Bjørn. Autor przekona słuchaczy, że historia może być ciekawa, straszna i zabawna, nie mniej zajmująca niż popularne powieści fantasy.

Wybrane tematy:

  • Jak powstawała Polska.
  • Życie codzienne w średniowieczu – jak ubierali się, co jedli i pili nasi przodkowie.
  • Wikingowie – bezwzględni łupieżcy i odkrywcy świata.
  • Czy Piastowie byli wikingami?
  • „Dokąd król chodzi piechotą” – polscy władcy jako ludzie z krwi i kości Odkrywanie świata – sylwetki wielkich podróżników.
  • Moja mała ojczyzna (opowieść o regionie, mieście, w którym odbywa się spotkanie).

Spotkania autorskie dla młodszych dzieci (6-10 lat) są możliwe do przeprowadzenia z warsztatami plastycznymi – ilość uczestników do 30. Materiały: blok rysunkowy, farby plakatowe, kredki świecowe.

Autor na spotkaniu rysuje bohaterów swoich książek i postaci historyczne. Organizator powinien zapewnić flipchart lub kilka arkuszy papieru w formacie A-0 i sztalugę, ewentualnie tablicę ścieralną i mazaki.

Chcesz zorganizować spotkanie z autorem ? Skontaktuj się