Propozycje muzyczne

Koncert to połączenie piosenek naszego genialnego barda Jacka Kaczmarskiego o tematyce historycznej („Samosierra”, „Krajobraz po uczcie”, „Rozbite oddziały”, „Ballada wrześniowa”, „Mury”) i kompozycji Kuby Michalskiego do wierszy wielkich polskich poetów (m.in. Kochanowskiego, Norwida, Asnyka, Tuwima, Gałczyńskiego i Herberta).

Całość jest poetycko-muzyczną opowieścią o historii Polski od potężnego królestwa Jagiellonów, przez czas rozbiorów, odzyskanie niepodległości w roku 1918, wojnę, aż do czasów prawie współczesnych. Frazy tej opowieści napisali najwybitniejsi polscy twórcy, a piosenki opatrzone są też krótkim komentarzem historycznym.

Koncerty trwają ok 1 godz. 15 min. Śpiewam, akompaniując sobie na gitarze.

Wym. techniczne: 2 mikrofony na statywach.

O sobie: komponuję muzykę do wierszy znanych poetów i do tekstów własnych. Występuję również z interpretacjami piosenek Leonarda Cohena. Nagrałem pięć płyt z zespołem „Cotton Cat”, oraz pięć albumów solowych.

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do organizacji spotkania/warsztatów o tematyce około-muzycznej z kompozytorką, autorką tekstów i wokalistką Kasią Stashką.

Podczas spotkania chętnie podzieli się z uczestnikami swoim doświadczeniem: muzycznym, scenicznym i, przede wszystkim, wokalnym.W trakcie spotkań opowie też, jak ćwiczyć i doskonalić swój głos, jak interpretować utwory, co robić, aby pozostać sobą na scenie, ale również podzieli się sposobami, które umożliwią poznanie swojego głosu (jego barwy, brzmienia, kształtowania oddechu, wymowy, tonacji oraz dykcji).

Stashka na scenie z grupą dzieci.

W programie przewiduje też wspólne śpiewanie, konkurs a’la The Voice i własny koncert.

Możliwe wydarzenie stacjonarne lub online z kompleksową obsługą biura Citart.

 

Więcej o Stashce w zakładce nasi twórcy.

Stashka na scenie z grupą dzieci Fot. Tygodnik Szczytno