Pan Poeta Poezja dla dzieci z Ukrainy

Pooja i zabawa

Pan Poeta Show to spotkanie autorskie dla dzieci łączące świetną zabawę z dowcipną poezją autora.

Oprócz poznawania literatury dziecięcej, Mali Goście z Ukrainy będą mieli szansę doskonale się bawić, a także wiele się nauczyć.

Tłumacz będzie mieć ułatwione zadania, gdyż bajki Pana Poety przetłumaczono na angielski i rosyjski.

Spotkanie online

Transmisja on-line otwiera zupełnie nowe możliwości. Autor zabiera Dzieci w świat rozmawiających ze sobą pacynek – bohaterów książek.

Dyskutuje z nimi o emocjach, kulturze, procesie drukowania książek, a także o dinozaurach – słowem – o tematach, które dzieci lubią najbardziej.

Przykładowe zabawy

Składanie ptaków z origami, odkrywcze tworzenie kleksów, zapamiętywanie liter, układanie słów z prawdziwych piór czy morze balonów – to tylko niektóre aktywności angażujące dzieci w poznawaną książkę.

Program spotkania:

 1. Przywitanie dzieci z Ukrainy
 2. Przedstawienie się autora.
 3. Przedstawienie postaci i czytanie pierwszej bajki (mam przetłumaczone na rosyjski i angielski)
 4. Zabawy edukacyjne, czyli w szczególności:
  • zadania z origami – dzieci wykonują ptaszka wedle instrukcji na filmie - dzieci układają z prawdziwych piór duży napis: PAW. Uczymy się poszczególnych nazw ptaków po polsku
  • dzieci poznają niektóre słowa, które podobnie brzmią także w ich ojczystym języków 
  • jeśli spotkanie jest on-line, to wcześniej Biblioteka/Ośrodek kultury otrzymuje zestaw balonów i innych akcesoriów, które wykorzystuję podczas spotkań na żywo. 
  • jeśli spotkanie jest twarzą w twarz, to tłumacz będzie tłumaczył moje bajki, wcześniej mając przygotowane linijka po linijce, aby dokładnie podążać za treścią czytanej bajki przez Pacynkę
  • dzieci najwięcej zapamiętują podczas zabawy, dlatego ta forma spotkania będzie najbardziej owocna.

Pan Poeta
ZAPRASZA