Krzesimir Dębski

Biografia

KRZESIMIR DĘBSKI – wybitny polski kompozytor, uznany dyrygent orkiestrowy a także wirtuoz jazzowych skrzypiec i pianista. Poruszający się równie swobodnie w świecie jazzu, jak i muzyki klasycznej. Pracował niemal we wszystkich dziedzinach świata muzyki. Znany jest przede wszystkim z licznych i cieszących się dużą popularnością kompozycji muzyki filmowej. Sam artysta przekonuje, że muzyka klasyczna jest jego właściwą domeną. Prof. dr hab. Krzesimir Dębski jest wykładowcą kompozycji i aranżacji na Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu.

Początki kariery

Urodził się 26 października  1953 r. w Wałbrzychu w rodzinie uchodźców z Wołynia.

Edukację muzyczną rozpoczął w wieku 6 lat w Kielcach w szkole muzycznej, której dyrektorem był jego ojciec. Liceum Muzyczne ukończył w Lublinie w klasie fortepianu z Koncertem fortepianowym nr 1 L. v. Beethovena i klasie skrzypiec z Koncertem e-moll F. Mendelssohna w 1972 roku. Następnie studiował kompozycję w Poznańskiej Akademii Muzycznej u Andrzeja Koszewskiego oraz dyrygenturę u Witolda Krzemieńskiego. Śpiewał w „Poznańskich Madrygalistach”. Grał, komponował i aranżował dla Orkiestry Polskiego Radia w Poznaniu. Jako muzyk uwielbianego przez publiczność „Kabaretu Tey” zagrał w prawie siedmiuset przedstawieniach. Młode lata zaczęły owocować licznymi sukcesami w jazzie i muzyce popularnej.

Twórczość kompozytorska

80% swojego czasu poświęca na twórczość, która jest polistylistyczną próbą syntezy szeroko pojętej muzyki współczesnej. Komponowanie to dla Krzesimira Dębskiego najważniejszy aspekt kariery muzycznej.

Ma na koncie ponad 70 utworów symfonicznych i kameralnych. Napisał 4 koncerty fortepianowe i 3 skrzypcowe. Jego utwory były wykonywane na najpoważniejszych festiwalach muzycznych, co najważniejsze  poświęconych nie tylko muzyce współczesnej, jak Luzern Festival czy Piano Spheres w Los Angeles, na festiwalach w Malmo, Brukseli i w Pasandenie, ale także w tak egzotycznych krajach, jak Meksyk, Indie, Korea. Należy podkreślić, że wykonywali je wielcy wykonawcy, którzy nie często dają się namówić na wykonawstwo nowej muzyki: Vadim Riepin, Jose Cura, Susan Svrcek, Daniel Stabrawa – wykonawca II Koncertu skrzypcowego, Gilad Atzmon, „Cello Ansamble” Filharmoników Berlińskich oraz Solvguttene Chor z Oslo i wykonawca  III Koncertu skrzypcowego Konstanty Andrzej Kulka. Dębski jest laureatem wielu konkursów kompozytorskich, m. in.: Konkursu z okazji 25-lecia Festiwalu „Poznańska Wiosna Muzyczna” i nagrody Premiera za Twórczość dla Dzieci. 

Skomponował także muzykę do ponad 100 filmów fabularnych i dokumentalnych m.in.: „Medium”, „Thomas Falconer”,  „Kingsajz”, „Ogniem i mieczem”, „W Pustyni i w Puszczy”, „Tam i z powrotem”, „Stara Baśń”, „1920 Bitwa Warszawska”, „Wojna światów” (2020) i seriali telewizyjnych („Klan”, „Złotopolscy”, „Na dobre i na złe”, „Czułość i kłamstwa”, „Sfora”, „Na Wspólnej”, „Matki żony i kochanki”, „Ranczo”). W roku 2000 otrzymał nagrodę Fryderyk w kategorii „Kompozytor Roku” oraz nagrodę Międzynarodowej Akademii Filmowej „Philip Award” za muzykę do filmu „Ogniem i Mieczem”. W 2001 na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Pyrgos (Grecja) otrzymał nagrodę za muzykę do filmu „W Pustyni i w Puszczy”. Muzyka do filmu „Stara Baśń” została wyróżniona nagrodą czytelników czasopisma FILM „Złota Kaczka 2003”. W 2007 w USA serial TVP Andrzeja Maleszki „Magiczne drzewo” z muzyką Krzesimira Dębskiego otrzymał Emmy Award 2007 w kategorii filmów telewizyjnych i programów dla dzieci. Serial ten nagrodzony został także na Festiwalu Artiek (Ukraina).

W 2005 roku Krzesimir Dębski otrzymał zamówienie od hollywoodzkiej wytwórni LimeLight Films na skomponowanie nowej muzyki do 16 niemych filmów Charlie Chaplina z lat 1914 – 1917.

Wykładał kompozycję na warsztatach w Bilkent, Darmstadt, Salzau i San Diego.

Działalność dyrygencka

Prowadził, komponował i aranżował koncerty z udziałem takich międzynarodowych gwiazd jak: Jose Carreras, Luciano Pavarotti, Placido Domingo, Jose Cura, Adam Makowicz, Canadian Brass, Vadim Riepin, Jean –Luc Ponty, Mark O’Connor, Regina Carter, John Blake i Nigel Kennedy, Brandford Marsalis, UB40, Cris DeBurgh, Garou, Keb ’Mo’.

Dyrygował niemal wszystkimi orkiestrami polskimi na czele z Orkiestrą Sinfonia Varsovia, Filharmonią Narodową i NOSPR, a także Irish BBC Orchestra, Moscow Symphony, Guadalajara Symphony Orchestra (Meksyk), Orchestra Teatro Municipal Rio de Janeiro, Cyprus National Orchestra Leopolis Chamber Orchestra i Wind Orchestra Los Angeles oraz Sud-Westfunk Orchester, Novi Sad Radio Orkiestra, Santiago de Chile National Orchestra. Dyrygował muzyką dawną, klasyką (IX Symfonia L.V. Beethovena), Symfonie W.A. Mozarta, wielką symfoniką romantyczną, ale i muzyką baletową i operową. Dokonał też prawykonań i nagrań utworów m.in. L. Fossa, V. Krause, Oralndo Garcii oraz dokonał wielu nagrań muzyki filmowej zarówno własnej, a także innych kompozytorów – Jana A.P. Kaczmarka, St. Syrewicza, M. Lorenca i Alberto Iglesiasa. 

Jazz i skrzypce

Ogromna popularność zespołu String Connection na początku lat osiemdziesiątych sprawiła, że jako lider i solista zagrał blisko 1000 koncertów jazzowych w Europie i Ameryce.

Już na młodego jazzmana sypały się liczne wyróżnienia: na festiwalu Jazz nad Odrą, Nagroda im. Komedy, Medal Młodej Sztuki. Nagrywał swoje pierwsze płyty z Kwintetem K. Jonkisza i zespołem Nasza Basia Kochana. Po występie na Jazz Jamboree 80 został po raz pierwszy zaproszony przez słynnego promotora J. E. Berendta do udziału w festiwalu New Jazz Meeting w Baden-Baden. Tam też nagrał pierwszą płytę w międzynarodowej, gwiazdorskiej obsadzie, między innymi z Wolfgangiem Daunerem, Didierem Lockwoodem, Trilokiem Gurtu i Charlie Mariano. Laureat I Nagrody Europejskiego Konkursu Jazzowego w Hoeilaart w Belgii (1983) oraz Nagrody im. St. Wyspiańskiego (1985). W latach osiemdziesiątych w ankietach magazynu „Jazz Forum” wielokrotnie zdobywał tytuł „Najlepszego Muzyka”, „Najlepszego Kompozytora” oraz „Najlepszego Aranżera Roku”. W roku 1985 znalazł się na liście dziesięciu najlepszych skrzypków jazzowych amerykańskiego pisma „Down Beat”. Grał z czołowymi muzykami jazzowymi w Polsce i na świecie. Uczestniczył m.in. w festiwalach w Reno (USA), Getxo (Hiszpania), Paryżu, Helsinkach, Montrealu, Kongsbergu, Hamburgu, Baden-Baden, Budapeszcie, Leverkusen, Sibiu, Debreczynie, Bratysławie, Berlinie, Norymberdze, Hadze, Pradze, Kopenhadze, Le Mans, Londynie, Rio de Janeiro, Chicago, NY, (Carnegie Hall), Kairze, Moskwie. Nagrał ponad 60 albumów ze swoimi kompozycjami dla wielu wytwórni płytowych.

Nagrody

Indywidualne

  • 1977 – II nagroda na Studenckim Festiwalu Jazzowym Jazz nad Odrą we Wrocławiu
  • 1978 – nagroda specjalna na Festiwalu Jazz nad Odrą
  • 1983-1988 – tytuły muzyka, kompozytora i aranżera roku w ankietach czasopisma „Jazz Forum”
  • 1985 – Nagroda Ministerstwa Kultury i Sztuki im. S. Wyspiańskiego
  • 1985 – I nagroda na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu za piosenkę „Diamentowy kolczyk”
  • 1986 – Uznanie za jednego z dziesięciu najlepszych skrzypków jazzowych świata w ankiecie krytyków amerykańskiego pisma „Down Beat”
  • 1986 – I nagroda Konkursu Kompozytorskiego Poznańskiej Wiosny Muzycznej
  • 1986 – I nagroda za muzykę do przedstawienia „Wielkoludy” Andrzeja Maleszki na Festiwalu Sztuk dla Dzieci w Wałbrzychu .
  • 1987 – tytuł aranżera roku w ankiecie czytelników „Jazz Forum”
  • 1988 – II nagroda na KFPP w Opolu za utwór „Będzie tak, jak jest”
  • 1988 – wyróżnienie na KFPP w Opolu za piosenkę „Zakazany owoc”
  • 1988 – Nominacja do "Genie Award" Canadian Film Academy
  • 1989 – Nagroda Prezesa Rady Ministrów za twórczość kompozytorską dla filmu, teatrów i widowisk TV
  • 1990 – tytuł muzyka lat 80. w ankiecie czytelników „Jazz Forum”
  • 1991 – II nagroda w Konkursie Premier na KFPP w Opolu za piosenkę „Muszelko, ratuj mnie”
  • 1992 – nagroda za muzykę do filmu „Ofelia na wakacjach” na XII Festiwalu Polskich Filmów dla Dzieci i Młodzieży w Poznaniu
  • 1993 – I nagroda za muzykę do spektaklu „Książę niezłomny” w reżyserii Lecha Chojnackiego w wykonaniu Państwowego Teatru Animacji z Poznania na XVI OFTL w Opolu
  • 1994 – Grand Prix na KFPP w Opolu za utwór „Mrok”
  • 1997 – „Poznańskie Koziołki” za muzykę do serialu „Tajemnica Sagali” w konkursie krajowym na Festiwalu Filmów dla Dzieci
  • 1998 – nominowany do International Emmy w kategorii „Najlepszego Filmu dla Dzieci i Młodzieży”
  • 2000 – Fryderyk '99 w kategorii „Kompozytor Roku” – nagroda za muzykę do filmu „Ogniem i mieczem”
  • 2000 – Philip Award za muzykę do filmu „Ogniem i mieczem” (TP SA Music and Film Festival, Warszawa)
  • 2001 – Srebrne Koziołki za muzykę do filmu „W Pustyni i w Puszczy” ("In Desert and Wilderness") reż, Gavin Hood na XIX Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dla
  • Dzieci „Ale kino!” w Poznaniu
  • 2001 – nagroda za muzykę do filmu „W Pustyni i w Puszczy” na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Pyrgos (Grecja)
  • 2001 – Warszawa (TP SA Music and Film Festival) nominacja do nagrody "Philip Award" w kategorii: muzyka oryginalna w polskim filmie „Sokoliar Tomas”
  • 2001 – Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza „Ale Kino!”) Nagroda Jury Dziecięcego „Marcinek” wyróżnienie
  • 2004 – Złota Kaczka (nagroda w plebiscycie czytelników miesięcznika „Film”) za muzykę do filmu i serialu „Stara Baśń”
  • 2004 – Orzeł (Polska Nagroda Filmowa) Nominacja w kategorii: muzyka; za rok 2003
  • 2007 – nagroda w kategorii „Programy Dziecięce i Młodzieżowe” za serial „Magiczne drzewo”
  • 2010 – Artek (Międzynarodowy Festiwal Filmów dla Dzieci) Nagroda Specjalna Radia Dziecięcego z Rosji za Najlepszą Muzykę „Magiczne Drzewo”
  • 2010 – Order „Ecce Homo” za opisywanie życia muzyką, muzyczny retusz na obrazie kraju i świata, piękne kształtowanie codziennej rzeczywistości przez dobroć, ład i harmonię.
  • 2011 – Nagroda "Master of Cinemagic" na VI Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Cinemagic.pl w Warszawie
  • 2014 – Grand Prix II Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią” za szczególne zasługi dla polskiej kinematografii historycznej
  • 2015 – Nagroda TVP Polonia za zasługi dla Polski i Polaków poza granicami kraju
  • 2015 – Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”
  • 2017 – Medal „Pro Patria” za szczególnie zasługi dla tradycji niepodległościowej przyznany przez Urząd ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych

Zespołowe

  • 1977 – III nagroda na grupy Warsztat na festiwalu Jazz nad Odrą
  • 1978 – wyróżnienie dla Orkiestry Ósmego Dnia na Festiwalu Jazz nad Odrą
  • 1983 – I nagroda Europejskiego Konkursu Jazzowego w Hoeillart (Belgia) dla zespołu String Connection

Ważniejsze kompozycje

Muzyka orkiestrowa

  • 1980 - Cantabile h moll [wersja I] na orkiestrę smyczkową
  • 1980 - Cantabile h moll [wersja II] na flet, klarnet i orkiestrę smyczkową
  • 1980 - Cantabile h moll [wersja III] na skrzypce i big-band
  • 1985 - Musica per archi – na orkiestrę smyczkową
  • 1990 - Passacaglia Improvisazioni - na orkiestrę symfoniczną
  • 1990 - Synchromie – Dance Fantasy – na orkiestrę symfoniczną
  • 1990 - Three Forms – na orkiestrę symfoniczną
  • 1992 - Moment Musical – na orkiestrę symfoniczną
  • 1993 - Toccata – na orkiestrę symfoniczną
  • 1993 - Concertino na orkiestrę
  • 1993 - Sinfonietta – na orkiestrę symfoniczną
  • 1994 - Country in E [wersja I] na orkiestrę symfoniczną
  • 1995 - Preludium – Interludium – Postludium – na orkiestrę smyczkową
  • 1995 - Bulgarian Country na orkiestrę symfoniczną
  • 1996 - Zyklus – na orkiestrę symfoniczną
  • 1996 - Tempi concertati – na orkiestrę smyczkową
  • 1997 - London in Cracow na orkiestrę symfoniczną
  • 1999 - Opel Fantasy na orkiestrę symfoniczną
  • 2000 - Musica da camera na orkiestrę smyczkową
  • 2000 - Taniec huculski na skrzypce solo i orkiestrę symfoniczną
  • 2000 - Taniec huculski [wersja II] na klarnet i orkiestrę symfoniczną
  • 2001 - Musica Dominicana – na orkiestrę dętą
  • 2003 - Dances of Poland na orkiestrę
  • 2003 - Trojak Jubileuszowy na orkiestrę symfoniczną
  • 2007 - Autumnity – na orkiestrę symfoniczną
  • 2008 - Muzyka na Powstanie Wielkopolskie na orkiestrę dętą i zespół perkusyjny
  • 2009 - Taniec huculski na orkiestrę
  • 2011 - Sarabanda con episodi na orkiestrę
  • 2012 - Bassophilia na gitarę basową i orkiestrę
  • 2012 - Concerto piccolo na orkiestrę smyczkową
  • 2012 - Dark Side of Venus na orkiestrę
  • 2013 - Power of Winds na symfoniczną orkiestrę dętą
  • 2014 - Wariacje na temat K. Dębskiego na orkiestrę
  • 2016 - For Symphony
  • 2017 - Polonaise D-minor na orkiestrę symfoniczną
  • 2017 - Dziewczyny ze Lwowa – na multipercussion i smyczki
  • 2018 - Zielona Irlandia -taniec symfoniczny
  • 2021 - Papricoso stettinese della una Villa - na orkiestrę smyczkową
  • 2021 - Impressionie per percussione - na orkiestrę perkusyjną

Kompozycje na instrumenty solowe i orkiestrę

  • 1978 - Fantazja – na organy i orkiestrę symfoniczną
  • 1990 - Impromptu – na skrzypce, wiolonczelę, fortepian i orkiestrę symfoniczną
  • 1990 - Solo, duo, trio e orchestra – na skrzypce, wiolonczelę, fortepian i orkiestrę symfoniczną
  • 1990 - Koncert na skrzypce i orkiestrę nr 1
  • 1990 - Koncert skrzypcowy nr 1
  • 1990 - Concertino na skrzypce i orkiestrę
  • 1991 - Koncert fortepianowy nr 1 [Czeczeński]
  • 1992 - Sentimental déjà vu [wersja I] na kwartet smyczkowy
  • 1992 - Sentimental déjà vu [wersja II] na orkiestrę smyczkową
  • 1995 - Preludium – Interludium – Postludium na orkiestrę smyczkową
  • 1995 - Concerto per corno e orchestra
  • 1995 - Koncert fortepianowy nr 2
  • 1995 - Solo, Duo, Trio na skrzypce, wiolonczele, fortepian i orkiestrę symfoniczną
  • 1997 - Concerto per flauto dolce nr 1 – na flet i orkiestrę smyczkową
  • 1997 - Pieśń Heleny na skrzypce i orkiestrę symfoniczną
  • 1998 - Koncert na klarnet i orkiestrę smyczkową
  • 1998 - Koncert na flet i orkiestrę
  • 1998 - Koncert fletowy nr 2
  • 1998 - Koncert na skrzypce i orkiestrę symfoniczną nr 2
  • 1999 - Koncert podwójny – na skrzypce, altówkę i orkiestrę symfoniczną (na 2 Stradivariusy)
  • 1999 - Double Concerto na skrzypce, altówkę i orkiestrę symfoniczną
  • 2000 - Notturno – na skrzypce, altówkę i orkiestrę symfoniczną
  • 2000 - Landscape – klarnet i orkiestrę symfoniczną
  • 2000 - Quasi una fantasia – na skrzypce i orkiestrę smyczkową
  • 2001 - W góry idziemy po życie – na róg alpejski i orkiestrę
  • 2002 - Sounds from Serengeti – na skrzypce, obój i orkiestrę smyczkową
  • 2004 - New Romantic Expectations na skrzypce i orkiestrę smyczkową
  • 2004 - New Romantic Temptations na skrzypce i orkiestrę smyczkową
  • 2004 - Quasi una fantasia na skrzypce i orkiestrę smyczkową
  • 2004 - Koncert na wiolonczelę i orkiestrę symfoniczną
  • 2005 - Solemn Concerto na trąbkę, organy i orkiestrę symfoniczną
  • 2005 - Q + O – na kwartet smyczkowy i orkiestrę symfoniczną
  • 2006 - Capriccio per cello solo
  • 2007 - Autumnity na orkiestrę symfoniczną
  • 2007 - Koncert na trzy klarnety i orkiestrę
  • 2008 - New Romantic Temptation na saksofon tenorowy i smyczki
  • 2008 - Koncert jazzowy na skrzypce i orkiestrę
  • 2009 - Quandtophonie na wiolonczelę i orkiestrę symfoniczną
  • 2009 - Stories for Double Bass & Orchestra na kontrabas i orkiestrę symfoniczną
  • 2009 - Dos lid far jidisze fidl na skrzypce i orkiestrę smyczkową
  • 2012 - Musicophilia na akordeon i smyczki
  • 2013 - Concerto for Sax na saksofon i orkiestrę
  • 2013 - Passacaglia per pianoforte & orchestra
  • 2013 - New Miami Sound na orkiestrę
  • 2014 - Back in Kat na symfoniczną orkiestrę dętą
  • 2014 - Koncert na gitarę i orkiestrę
  • 2015 - Oxygenical Sounds Piano Concerto nr. 3
  • 2016 - Musicophilia II
  • 2017 - Musicophillia III
  • 2018 - Sax Concerto

Kompozycje wokalno-instrumentalne

  • 1988 - Oratorium Pie Jesu Domine – na sopran, tenor, chór i orkiestrę symfoniczną
  • 1988 - Missa puerorum – na chór chłopięcy, obój, klarnet, fagot, organy, perkusję i orkiestrę smyczkową
  • 1988 - Missa brevis – na chór chłopięcy, obój, klarnet, fagot i organy
  • 1989 - Psalmodia Paratum cor meum Deus – na chór mieszany a cappella
  • 1990 - Laudate Dominum – na chór żeński, obój, klarnet, fagot i organy
  • 1990 - Laudate Dominum na chór chłopięcy
  • 1992 - Laudate Dominum na chór żeński, obój, klarnet, fagot i organy (lub smyczki)
  • 1993 - Biografioły [do poezji Stanisława Barańczaka] – na 6 głosów męskich
  • 1994 - Kantata e sonata na chór mieszany i orkiestrę symfoniczną
  • 1995 - Kantata o Świętym Zygmuncie – na chór mieszany i orkiestrę symfoniczną
  • 1996 - Poemat o mieście Lublinie, oratorium na sopran, tenor, recytatora, chór mieszany i orkiestrę symfoniczną
  • 1997 - 7 Pieśni do poezji Wisławy Szymborskiej – na sopran, tenor, chór żeński i orkiestrę symfoniczną
  • 1999-2001 - Quo Vadis Oratorio
  • 2000 - Misterium [wersja II] na sopran solo, 2 recytatorów, chór mieszany i orkiestrę
  • 2002 - Symfonia nr 1 „Nihil Homine Mirabilius” na mezzosopran solo, chór mieszany i orkiestrę symfoniczną
  • 2003 - Symfonia nr 2 „Ver Redit” na sopran solo, baryton solo, chór mieszany i orkiestrę symfoniczną
  • 2003 - Taniec Sudecki na orkiestrę symfoniczną i chór mieszany
  • 2003 - Kujawiak Pomorski na orkiestrę symfoniczną i chór mieszany
  • 2006 - Formy – na głosy, chór mieszany i orkiestrę symfoniczną
  • 2006 - Ave Maria na głos i orkiestrę symfoniczną
  • 2007 - Psalm nr 1 do poezji Czesława Miłosza – na chór i orkiestrę symfoniczną
  • 2007 - Lux Aeterna – trzy pieśni na chór mieszany a cappella
  • 2008 - Oratorium Kres Kresów na sopran, chór mieszany i orkiestrę
  • 2008 - Cosmopolis na chór mieszany i orkiestrę
  • 2009 - INTOIBO AD ALTARE DEI na chór mieszany i orkiestrę symfoniczną
  • 2009 - Litania Wołyńska
  • 2009 - EXXLESIASTICUS XXX na sopran, chór mieszany i orkiestrę
  • 2010 - Rhythmi Urbani na chór i orkiestrę, dzieło napisane na zamówienie miasta Szczecinek z okazji 700-lecia.
  • 2017 - Misterium
  • 2017 - Witkacego Portrety Kobiet
  • 2018 - Akatyst na chór i orkiestrę symfoniczną
  • 2019 - Bogurodzica na chór i orkiestrę
  • 2019 - Vanitas głos solo i orkiestrę
  • 2019 - Śpiewy historyczne wg. J. Niemcewicza
  • 2020 - Oratorium Wieluńskie
  • 2021 - Exegi monumentum

Muzyka wokalna

  • 1986 - Paratum cor meum Deus na chór 6-głosowy
  • 1998 - Hubble Songs
  • 2006 - Lux Aeterna na chór mieszany a cappella
  • 2010 - UN AMORE FELICE madrygał
  • 2012 - African Songs
  • 2017-18 „Śpiewy historyczne J.U. Niemcewicza”
  • 2019 - Sonet nr 1 William Shakespeare'a
  • 2019 - Pieśni wołyńskie na chór a cappella
  • 2020 - Raizefiberki na chór a cappella
  • 2021 - Piosenki serialowe na chór a cappella

Muzyka kameralna

  • 1981 - Backerfield Quintet na 2 trąbki, róg i 2 puzony
  • 1983 - Workoholic, 8 utworów jazzowych
  • 1984 - Kwartet smyczkowy
  • 1984 - Quasi Waltz na 6 skrzypiec
  • 1986 - Motet na taśmę i skrzypce solo
  • 1987 - Romantic Stories na skrzypce, wiolonczelę i fortepian
  • 1987 - Skane Quartet na kwartet smyczkowy
  • 1988 - Forbidden Fruit, 8 piosenek dla dzieci
  • 1989 - Anti-minimal Kaleidoscope na skrzypce i fortepian
  • 1990 - Baccio alla Siciliana na puzon i tamburyn grany nogą
  • 1990 - Capriccio per violino e nastro in contemporania
  • 1990 - Flutophonie for flute solo
  • 1992 - Passacaglia-improvisazioni na dwa fortepiany
  • 1992 - Moment Musical na flet i fortepian
  • 1993 - Trzy utwory dla dzieci na skrzypce i fortepian
  • 1997 - Concerto per flauto dolce [wersja I] na flet prosty i kwartet smyczkowy
  • 1997 - Concerto per flauto dolce [wersja II] na flet prosty i orkiestrę smyczkową
  • 1998 - Paysage a la Balthüs na 4 fagoty
  • 1999 - Can Bras Polka na kwintet dęty blaszany
  • 2000 - Country in E [wersja II] na skrzypce i fortepian
  • 2001 - Oberek-variations na marimbę solo
  • 2001 - Song for Viola
  • 2002 - Song for Violin
  • 2003 - Pieśń Mili
  • 2003 - Organismi na fortepian
  • 2004 - Hubbell Songs na sopran i fortepian
  • 2004 - Canzonetta na saksofon sopranowy, flet i fortepian
  • 2009 - Beauty and the Beast na harfę i akordeon
  • 2009 - Bojan-Duke of Dingac na skrzypce i akordeon
  • 2010 - Trzy siostry na kwartet smyczkowy
  • 2013 - Sonata per violino e pianoforte
  • 2014 - Variazioni con thema na trio stroikowe
  • 2014 - Cascades na skrzypce solo
  • 2014 - Presto e lesto na flet i kontrabas
  • 2015 - Appasionato – for string trio
  • 2017 - Against Nothingness - na głos i 5 instrumentów
  • 2017 - EL Piano Diabolico na fortepian autonomiczny i smyczki
  • 2017 - Tensor krzywizny Riemanna - klarnet solo
  • 2017 - List do JPII na organy
  • 2017 - Etiuda C-dur
  • 2017 - Popetiuda
  • 2018 - Arirang – piesń koreanska
  • 2018 - Duetto – Stretto na viol e pft
  • 2019 - Suita barokowa na trąbkę i organy
  • 2019 - Luksfery na viol + live electronic
  • 2000 - Hommage à Frederic Chopin na fortepian solo

Muzyka teatralna i baletowa

  • 1995 – Ballada o Kasi i drzewie reż. Andrzej Maleszka
  • 1995 – Pułapka reż. Wojciech Wieczorkiewicz
  • 1986 – Wielkoludy reż. Andrzej Maleszka
  • 1987 – Party Ballet na taśmę reż. Mirosław Różalski
  • 1988 – Igraszki kobiet reż. Stefan Szaciłowski
  • 1988 – Balladyna reż. Jan Machulski
  • 1991 – Historia o ptaku Cis reż. Witold Mazurkiewicz
  • 1991 – Mama-Nic reż. Andrzej Maleszka
  • 1992 – Burza w teatrze Gogo reż. Maciej Korwin
  • 1992 – Album z tego świata reż. Ewa Wycichowska
  • 1993 – Ptaki, czyli kosmiczne jajo reż. Czesław Sieńko
  • 1993 – Ramdam gadające lustro reż. Jerzy Moszkowicz
  • 1993 – Płatonow reż. Jerzy Jarocki
  • 1994 – Teatr niekonsekwencji reż. Waldemar Modestowicz
  • 1996 – Gapcio reż. Wojciech Wieczorkiewicz
  • 1996 – Płatonow – Akt pominięty reż. Jerzy Jarocki
  • 1996 – Gimpel Głupek reż. Waldemar Śmigasiewicz
  • 1996 – Pastorałka reż. Jarosław Kilian
  • 1997 – O krasnoludkach i o sierotce Marysi reż. Wojciech Wieczorkiewicz
  • 1997, 1999 – Rycerz niezłomny reż. Maciej Wojtyszko
  • 1997 – Piaskowy zegar reż. Beata Wrzosek
  • 1997 – Ewa Hitler pali Camele reż. Jacek Koprowicz
  • 1997, 2003 – Śleboda, czyli powaby życia reż. Waldemar Śmigasiewicz
  • 1998 – Kosmos reż. Waldemar Śmigasiewicz
  • 1998 – Drzewo reż. Izabella Cywińska
  • 1998, 2001 – Pan Plamka i jego kot Dariusz Miłkowski
  • 1998 – Mruczanki Kubusia Puchatka reż. Wojciech Wieczorkiewicz
  • 1998, 2003 – Sen nocy letniej reż. Jarosław Kilian
  • 1998 – Ubu Król reż. Waldemar Śmigasiewicz
  • 1998 – Iwona, księżniczka Burgunda reż. Waldemar Śmigasiewicz
  • 1998 – Wspólny pokój reż. Waldemar Śmigasiewicz
  • 1998 – Kłopoty Kacperka reż. Jarosław Kilian
  • 1999 – Słowicza wyspa reż. Wojciech Wieczorkiewicz
  • 1999 – Medyk mimo chęci reż. Krzysztof Zalewski
  • 1999 – Kubuś Puchatek reż. Wojciech Wieczorkiewicz
  • 1999 – Kurs mistrzowski reż. Waldemar Śmigasiewicz
  • 1999 – Igraszki z diabłem reż. Jarosław Kilian
  • 1999 – Jasiek reż. Andrzej Maleszka
  • 1999, 2004 – Ślub reż. Waldemar Śmigasiewicz
  • 1999 – Towarzysz podróży reż. Wojciech Wieczorkiewicz
  • 1999 – Żelazna konstrukcja reż. Waldemar Śmigasiewicz
  • 1999 – Operetka reż. Waldemar Śmigasiewicz
  • 2000 – Księżniczka na ziarnku grochu reż. Joanna Łupinowicz
  • 2000 – Makbet reż. Waldemar Śmigasiewicz
  • 2000 – Panienka z Tacny reż. Bogdan Augustyniak
  • 2000 – Super Mozart reż. Jacek Sylwin
  • 2000 – Król Edyp reż. Waldemar Śmigasiewicz
  • 2000 – La dolce vita reż. Zofia Rudnicka
  • 2000 – Dzikie łabędzie reż. Stanisław Ochmański
  • 2001 – Play Strindberg reż. Andrzej Łapicki
  • 2001 – Detektyw, pies Bobi i lustro reż. Joanna Łupinowicz
  • 2001 – Ferdydurke reż. Waldemar Śmigasiewicz
  • 2002 – Oni reż. Lech Chojnacki
  • 2003 – Przerżnąć sprawę reż. Marek Wortman
  • 2003 – Hulajgęba reż. Waldemar Śmigasiewicz
  • 2003 – Tańce Rzeczpospolitej, muzyka baletowa reż. Ewa Głowacka, Zofia Rudnicka
  • 2003 – Rudolf Valentino reż. Zofia Rudnicka
  • 2004 – Trans-Atlantyk reż. Janusz Opryński, Witold Mazurkiewicz
  • 2005 – Mimo wszystko reż. Waldemar Śmigasiewicz
  • 2005 – Parady reż. Krzysztof Zalewski
  • 2006 – Wujaszek Wania reż. Waldemar Śmigasiewicz
  • 2007 – Hamlet reż. Waldemar Śmigasiewicz
  • 2008 – Zdarzyło się w Jeruzalem reż. Elżbieta Szlufik - Pańtak
  • 2008 – Pornografia reż. Waldemar Śmigasiewicz
  • 2008 – Proces reż. Waldemar Śmigasiewicz
  • 2011 – Kaprys Łazarza reż. Janusz Zaorski

Teatr Telewizji

  • 1989 – Raz swawolny Tadeuszek reż. Aleksander Czekanowski
  • 1990 – Jan Maciej Karol Wścieklica reż. Jacek Bunsch
  • 1993 – Gyubal Wahazar reż. Jacek Bunsch
  • 1994 – Tośka reż. Andrzej Maleszka
  • 1995 – Łowca jasnowidzów reż. Jacek Koprowicz
  • 1995 – Ramdam reż. Jerzy Moszkowicz
  • 1996 – U progu jesieni reż. Jacek Koprowicz
  • 1997 – Mistrz reż. Agnieszka Lipiec - Wróblewska
  • 1997 – Piękno reż. Izabella Cywińska
  • 1998 – Dama od Maxima reż. Janusz Józefowicz
  • 1998 – Drzewo reż. Izabella Cywińska
  • 1998 – Płatonow – Akt pominięty reż. Jerzy Jarocki
  • 1998 – Yes, panie McLuhan reż. Olaf Lubaszenko

Musicale

  • 1987 – Bunt komputerów, musical dla dzieci reż. Wojciech Kępczyński
  • 1988 – Opowieść o Ptaku Cis wg J. Kulmowej – musical dla dzieci reż. Witold Mazurkiewicz
  • 2004 – Dzieje grzechu reż. Anna Kękuś-Poks
  • 2012 – Nie ma Solidarności bez Miłości reż. Maciej Wojtyszko, Adam Wojtyszko
  • 2015 – Rękopis znaleziony w Saragossie reż. Maciej i Adam Wojtyszko
  • 2015 – Dzieje Grzechu musical na motywach S . Żeromskiego reż. Anna Kękuś-Poks
  • 2017 – Trzej Muszkieterowie reż. Konrad Imiela
  • 2018 – Przerwana cisza reż. Michał Znaniecki

Opery

  • 2020 – Hiob reż. Tomasz Cyz

Filmografia

Filmy pełnometrażowe

  • 1980 – Terrarium, reż. Andrzej Titkow
  • 1985 – Medium reż. Jacek Koprowicz
  • 1985 – Potrzask reż. Józef Małocha
  • 1986 – Pokój dziecinny reż. Janusz Gauer
  • 1986 – Cudowne dziecko reż. Waldemar Dziki
  • 1987 – Kingsajz reż. Juliusz Machulski
  • 1987 – Opowieść Harleya reż. Wiesława Helak
  • 1988 – Alchemik reż. Jacek Koprowicz
  • 1988 – Złodziej reż. Wiesław Helak
  • 1989 – Deja vu reż. Juliusz Machulski
  • 1989 – Janka reż. Janusz Łęski
  • 1990 – Mów mi Rockefeller reż. Waldemar Szarek
  • 1991 – V.I.P. reż. Juliusz Machulski
  • 1991 – 30 Door Key reż. Jerzy Skolimowski
  • 1991 – Paper Marriage  (Papierowe małżeństwo) reż. Krzysztof Lang
  • 1991 – Dziecko szczęścia reż. Sławomir Kryński
  • 1992 – Szwadron reż. Juliusz Machulski
  • 1992 – Białe Małżeństwo reż. Magdalena Łazarkiewicz
  • 1992 – Miasteczko reż. Agnieszka Arnold
  • 1992 – Mama-Nic reż. Andrzej Maleszka
  • 1992 – Ofelia na wakacjach reż. Andrzej Maleszka
  • 1992 – Anuszim, Nuszim, We-taf reż. Agnieszka Arnold
  • 1992 – Le violeur impuni (Sprawa kobiet) reż. Janusz Zaorski
  • 1993 – Człowiek z… reż. Konrad Szołajski
  • 1993 – Goodbye Rockefeller reż. Waldemar Szarek
  • 1993 – Jacob reż. Andrzej Maleszka
  • 1993 – Kolos reż. Witold Leszczyński
  • 1993 – Motyw cienia reż. Joseph Kay
  • 1994 – Niebieska róża reż. Andrzej Maleszka
  • 1994 – Podróże Edwarda Dwurnika reż. Grażyna Banaszkiewicz
  • 1994 – Oczy niebieskie reż. Waldemar Szarek
  • 1995 – Całkowite zaćmienie (Total Eclipse) reż. Agnieszka Holland
  • 1995 – Ramdan reż. Andrzej Maleszka
  • 1995 – Dłonie reż. Andrzej Maleszka
  • 1996 – Autoportret z kochanką reż. Radosław Piwowarski
  • 1996 – Kociak reż. Andrzej Maleszka
  • 1996 – Matka swojej matki reż. Robert Gliński
  • 1996 – True Blue (Zbuntowana załoga) reż. Ferdinand Fairfax
  • 1997 – Ciemna strona Wenus reż. Radosław Piwowarski
  • 1997 – Kochaj i rób co chcesz reż. Robert Gliński
  • 1997 – Prostytutki reż. Eugeniusz Priwiezeńcew
  • 1997 – Washington Square
  • 1998 – Sto minut wakacji reż. Andrzej Maleszka
  • 1999 – Gwiazdka w Złotopolicach reż. Radosław Piwowarski
  • 1999 – Ogniem i mieczem reż. Jerzy Hoffman
  • 1999 – Gdzie mój starszy syn Kain (dokument) reż. Agnieszka Arnold
  • 2000 – Koniec świata u Nowaków reż. Andrzej Maleszka
  • 2000 – Thomas the Falconer (Tomasz Sokolnik) reż. Vaclav Vorlicek
  • 2000 – Król sokołów reż. Vaclav Vorlicek
  • 2001 – Pieniądze to nie wszystko reż. Juliusz Machulski
  • 2001 – Stacja reż. Piotr Wereśniak
  • 2001 – Tam i z powrotem reż. Wojciech Wójcik
  • 2001 – W Pustyni i w Puszczy reż. Gavin Hood
  • 2002 – Sfora: Bez litości reż. Wojciech Wójcik
  • 2002 – Co kryje kurz  (dokument) reż. Agnieszka Kluk-Kochańska
  • 2002 – Polisz kicz projekt reż. Mariusz Pujszo
  • 2003 – Stara baśń – kiedy słońce było bogiem reż. Jerzy Hoffman
  • 2003 – Oczyszczenie (dokument) reż. Agnieszka Arnold
  • 2004 – Słoneczne miasteczko reż. Andrzej Gąsienicki
  • 2006 – Szatan z VII klasy reż. Kazimierz Tarnas
  • 2006 – Prof. Spanner’s Soap reż. Mariusz Olbrychowski
  • 2006 – Mydło z ludzi (Spanner's Soap) reż. Mariusz Olbrychowski
  • 2007 – Ukraina. Narodziny Narodu reż. Jerzy Hoffman
  • 2007 – Ranczo Wilkowyje reż. Wojciech Adamczyk
  • 2007 – Orkiestra niewidzialnych instrumentów reż. Cezary Albin
  • 2007 – Białoruski walc (dokument) reż. Andrzej Fidyk
  • 2008 – Jestem synem ludobójcy reż. Mariusz Olbrychowski
  • 2009 – Magiczne drzewo reż. Andrzej Maleszka
  • 2011 – Kop głębiej reż. Konrad Szołajski
  • 2011 – Pokaż kotku co masz w środku reż. Sławomir Kryński
  • 2011-2013 – Muzyka do 14 filmów Charlie Chaplin
  • 2011 – Bitwa Warszawska 1920 reż. Jerzy Hoffman
  • 2012 – Sztos 2 reż. Olaf Lubaszenko
  • 2012 – Syberiada Polska reż. Janusz Zaorski
  • 2013 – Zew morza (1937) reż. Henryk Szaro
  • 2015 – Esencja Życia reż. Anna Ferens
  • 2016 – Ambasador pokoju reż. Wiesław Dąbrowski
  • 2016 – Zatruta krew bratnia reż. Krzysztof Wojciechowski
  • 2018 – Od stepów Kubania do Niepodległości reż. Jerzy Oleszkowicz
  • 2018 – Niepodległość reż. Krzysztof Talczewski
  • 2019 – Zmarłych pogrzebać reż. Katarzyna Underwood
  • 2020 – Wojna Światów reż. Mirosław Bork
  • 2020 – Sokoliar Tomas reż. Vaclav Vorlicek
  • 2020 – "1" reż. Andrzej Kozlowski

Filmy krótkometrażowe

  • 1983 – Urodził się motyl reż. Stanisław Lenartowicz
  • 1984 – Stomp reż. Maciej Ćwiek
  • 1986 – XYZ reż. Daniel Szczechura
  • 1988 – Sposób na Piotrusia reż. Janusz Gauer
  • 1993 – Jakub reż. Andrzej Maleszka
  • 1994 – Przestrzeń Krzesimira reż. Ewa Banaszkiewicz
  • 1997 – Polowanie reż. Andrzej Maleszka

Filmy animowane

  • 1985 – Dalej, dalej reż. Jacek Kasprzycki
  • 1985 – Zwykła podróż reż. Jacek Kasprzycki
  • 1986 – Wnętrze reż. Jacek Kasprzycki
  • 1999 – O zabawkach dla dzieci z cyklu Czternaście bajek z Królestwa Lailonii Leszka Kołakowskiego reż. Hieronim Neumann
  • 2006 – Powrót reż. Jan Prosiński
  • 2009 – Szewc Kopytko i Kaczor Kwak reż. Andrzej Gosieniecki
  • 2015 – Signum reż. Witold Giersz
  • 2016 – Paweł i Gaweł reż. Andrzej Gosieniecki
  • 2017 – Małpa w kąpieli reż. Andrzej Gosieniecki

Seriale

  • 1988 – Alchemik Sendivius reż. Jacek Koprowicz
  • 1989 – Janka reż. Janusz Łęski
  • 1992 – Aby do świtu… reż. Radosław Piwowarski
  • 1992 – Mama – Nic reż. Andrzej Maleszka
  • 1992 – Żegnaj Rockefeller reż. Waldemar Szarek
  • 1993-1994 – Bank nie z tej ziemi reż. Marcin Ziembicki
  • 1993 – Jacek reż. Andrzej Maleszka
  • 1993 – Wow reż. Jerzy Łukaszewicz, Ryszard Zatorski
  • 1995 – Maszyna zmian reż. Andrzej Maleszka
  • 1995, 1998 – Matki, żony i kochanki reż. Juliusz Machulski
  • 1996 – Maszyna zmian. Nowe przygody reż. Andrzej Maleszka
  • 1996 – Tajemnica Sagali reż. Jerzy Łukaszewicz
  • 1996 – Awantura o Basię reż. Kazimierz Tarnas
  • 1997-2008 – Złotopolscy reż. Janusz Zaorski
  • 1998 – Gwiezdny Pirat reż. Jerzy Łukaszewicz
  • 1999 – Sto minut wakacji reż. Andrzej Maleszka
  • 1999-2000 – Czułość i kłamstwa reż. Jarosław Żamojda
  • 1999-2008 – Na dobre i na złe reż. Maciej Pieprzyca
  • 1999 – Palce lizać reż. Radosław Piwowarski
  • 2000 – Ogniem i mieczem reż. Jerzy Hoffman
  • 2001 – W Pustyni i w Puszczy reż. Gavin Hood
  • 2001 – Więzy krwi reż. Marek Nowicki, Wojciech Pacyna
  • 2002 – Sfora reż. Wojciech Wójcik
  • 2003-2006 – Magiczne drzewo reż. Andrzej Maleszka
  • 2003-2008 – Na Wspólnej reż. Jacek Gąsiorowski
  • 2004 – Stara baśń reż. Jerzy Hoffman
  • 2006-2016 – Ranczo reż. Wojciech Adamczyk
  • 2006 – Szatan z siódmej klasy reż. Kazimierz Tarnas
  • 2011-2013 – Przepis na życie reż. Michał Rogalewski
  • 2015 – Dziewczyny ze Lwowa reż. Wojciech Adamczyk

Przed kamerą

  • 1991 – V.I.P. jako kompozytor w studiu nagrań reż. Juliusz Machulski
  • 1997 – Ciemna strona Wenus jako Znany dyrygent na uroczystości w pałacu reż. Radosław Piwowarski
  • 1997 – Linia opóźniająca w cyklu filmowym Opowieści weekendowe jako kierownik muzyczny programu reż. Krzysztof Zanussi
  • 2002 – Bez litości jako Skrzypek reż. Wojciech Wójcik
  • 2002 – Rób swoje, ryzyko jest twoje jako Krzysztof Kaldorf, reż. Marian Terlecki
  • 2002 – Sfora jako Skrzypek reż. Wojciech Wójcik
  • 2011 – 1920 Bitwa Warszawska jako Feliks Dzierżyński reż. Jerzy Hoffman

Filmy dokumentalne z udziałem osobistym

  • 1985 – World music reż. Andrzej Wasylewski
  • 1986 – Od raga do rocka z Joe Berendtem reż. Andrzej Wasylewski
  • 1994 – Przestrzeń Krzesimira reż. Ewa Banaszkiewicz
  • 1999 – Było sobie miasteczko reż. Tadeusza Arciuch, Maciej Wojciechowski

Najbardziej znane pieśni, kolędy, piosenki

  • Baile
  • Ballada Trubadura
  • Będzie tak, jak jest
  • But I'm The Shade
  • Cat's Whisker
  • Close The Door
  • Cyfry w oczach wirują
  • Czas nas uczy pogody
  • Czułuść i kłamstwa (piosenka z serialu Czułość i kłamstwa)
  • Deja vu
  • Diamentowy kolczyk
  • Dumka na dwa serca (piosenka promująca film Ogniem i mieczem)
  • Emocean
  • Flagi
  • Gesty są te same
  • Gonić zachód (piosenka z serialu Czułość i kłamstwa)
  • Green Man
  • Hey Man (piosenka z serialu Czułość i kłamstwa)
  • In Una Cabeza
  • Leaving
  • Lonely Hearts
  • Mallow Acid
  • Mały biznes (piosenka z filmu Mów mi Rockefeller)
  • Mama Afryka
  • Matki, żony i kochanki (piosenka z serialu)
  • Miłośc i logika
  • Mnie to wcale nie obchodzi
  • Mrok
  • Muszelko, ratuj mnie
  • Na dobre i na złe (piosenka z serialu)
  • Na sposoby są sposoby
  • Na strych
  • Na Wspólnej
  • Nasenki
  • Nie od razu raj (piosenka z serialu Sfora)
  • Niech spadną gwiazdy (piosenka z serialu Czułość i kłamstwa)
  • Niech żyje Cesarz
  • O czym marzą dziewczyny
  • On The Inside
  • Ostatni lunatyk
  • Oszukał mnie
  • Palce lizać
  • Pamiętniki to kroniki
  • Po krawędzi (piosenka z filmu Kochaj i rób co chcesz)
  • Przyjaciel wie
  • Przyszli o zmroku - Cantabile h moll
  • Raz Tadeuszek
  • Red Light Blue Lady
  • Rockefeller RAP
  • Rzeka marzeń (piosenka promująca film W Pustyni i w Puszczy)
  • Sen budzony latem
  • Sery, sery, sery
  • Song of Love
  • Stan pogody
  • Szuflandia (piosenka z filmu Kingsajz)
  • Śpiewka 1920
  • Tato kup mi rekina
  • Tatuaże
  • Te portrety
  • Thaiti
  • The Sun Isn't Shining
  • Vacant Posession
  • Video dotyk (piosenka z filmu Kingsajz)
  • W kropki zielone
  • Za mały
  • Zakazany owoc
  • Zima lubi dzieci
  • Zmysły precz (piosenka z filmu Kingsajz)
  • Życie jest nowelą (piosenka z serialu Klan)
  • W garze w Zanzibarze
  • Tabun dzikich koni
  • Piosenka Pietrka
  • Wszystko byle nie seks
  • Ty jesteś dla mnie jak sen
  • Ja to bym chciał
  • Tango o strasznym losie
  • Witaj gwiazdo złota
  • Pomódlmy się
  • Piosenki tej posłuchajcie
  • W noc betlejemską
  • Empatia
  • Gdy wypatrujesz
  • Kąsy-dąsy
  • Represje
  • Szanta Zbliżeniowa
  • O Stroicielu
  • 12 sposobów
  • Kompozycje jazzowe
  • 22 Years After Danny
  • 42 years After Danny
  • Ari Rang
  • Back in Nang
  • Berolina Foxtrot
  • Bizzaramente
  • Body Animation
  • Bokra
  • Bye Bye Chorus
  • Cantabile h moll
  • Cien kilos de papas
  • Country Funk
  • Country in E
  • Croatia On My Mind
  • Das Salzperlspiel
  • Deja vue
  • Folk Trio
  • From A Small Eastern Town
  • Genealogy
  • Giam - Giam
  • Gutan Dance
  • Istrian Sideways
  • Moment na Sopran i Syntezatory
  • Montreal Ballad
  • New Romantic Expectation
  • Para Martha - String Connection
  • Passacaglia per Aniel
  • Paysage ala Balthus
  • Piosenka o WFG
  • Pour Raphael
  • Progresje jesieni
  • Pulsatilla Alpina
  • Quasi String Waltz
  • Red Autumn Trees
  • Relaxing et Schwartbuck
  • Saranjeet Kaur
  • Sentimental Deja-Vu
  • Siedmiola
  • Singoholic
  • Sounds from Serengeti
  • Surima
  • Tower of Old Power
  • We Miss You
  • Workoholic
  • Żegnaj Rockefeller

Książki

  • 2007 – Jestem człowiekiem Kresów. Rozmowy z Krzesimirem Dębskim; aut. Anna Świderska Schwerin
  • 2016 – Nic nie jest w porządku. Wołyń - moja rodzinna historia

Materiały wykorzystane przez biuro Citart pochodzą z oficjalnej strony Krzesimira Dębskiego www.kdebski.eu