Małgorzata Warda

Małgorzata Warda

Z wykształcenia rzeźbiarka, z zamiłowania pisarka nurtu literatury obyczajowej – na jednym i na drugim polu odnosi sukcesy.

Dwukrotnie nominowana do nagrody głównej Festiwalu Literatury Kobiet, w roku 2013 otrzymała nagrodę za powieść o tematyce wykluczenia a w 2016 roku odebrała grand prix dla najlepszej powieści napisanej przez kobietę za „Najpiękniejszą na niebie”. Jej powieści „Miasto z lodu” oraz „Ta, którą znam” są polecane przez Polskie Towarzystwo Biblioterapeutyczne. Te same powieści zostały wydane w wyd. Prószyński S-ka pod patronatem dyskusyjnego klubu „Kobiety to czytają”.

W 2015 zadebiutowała jako pisarka dla młodzieży, zdobywając za swoją pierwszą młodzieżową powieść „5 sekund do Io” nagrodę IBBY. Za tę samą powieść otrzymała prestiżowe międzynarodowe wyróżnienie literackie White Ravens 2016. Powieść znalazła się wśród książek roku 2016 polecanych przez Internationale Jugendbibliothek, International Youth Library.

Jest także autorką kilku tekstów zespołu Farba, a prywatnie żoną basisty tego zespołu. Na polu artystycznym twórczyni cenionych portretów i obrazów, wykonanych w jej indywidualnym stylu oraz oryginalnych elementów wyposażenia wnętrz.

Oferta dla przedszkoli:

Warsztaty „Piszemy razem bajkę” – już od 4 roku życia

To świetna zabawa i jednocześnie możliwość rozwijania fantazji u dziecka. Podczas zajęć każde dziecko czuje się jak pisarz i ilustrator bajki i ma możliwość wykreowania własnego fragmentu historii, oraz jej zilustrowania. Dzieci dowiadują się także, jak powstaje książka i kim są pisarze. Każde spotkanie to inny rodzaj bajki: pirackie, księżniczkowe, leśne, gwiezdne…

Warsztaty dla szkół podstawowych:

Piszemy razem powieść

To pierwszy krok w stronę profesjonalnego kreatywnego pisania. Młodzież dowiaduje się, jak powstaje powieść i co sprawia, że czytelnicy chcą się identyfikować z bohaterem opowieści, dlaczego niektóre historie nas fascynują a inne nudzą i jaka jest recepta na szybką, emocjonującą akcję w powieści. Każdy uczestnik zajęć pobudza wyobraźnię i kreuje własny fragment historii. Napisana opowieść zostaje zilustrowana przez uczestników.

Warsztaty dla szkół średnich

Warsztaty kreatywnego pisania dla młodzieży i dorosłych – od 16 lat

To warsztaty kreatywnego pisania, podczas których każdy uczestnik ma możliwość stworzyć swoją własną opowieść. Uczestnicy odkrywają tajniki profesjonalnego pisania, dowiadują się, jakie cechy musi mieć bohater, by czytelnik mógł się z nim identyfikować, co zrobić, by opowieść nie była nudna, jakie są sposoby na stworzenie fascynującej akcji opowieści i jakim językiem należy operować przy pisaniu.

Warsztaty dla dorosłych – oferta kierowana dla Seniorów

„Pamiętnik: podróż przez życie”

To warsztaty kreatywnego pisania, podczas których każdy uczestnik uczy się tak zapisywać wspomnienia, aby stanowiły nie tylko wartość sentymentalną ale były też źródłem informacji dla późniejszych pokoleń. Uczestnicy dowiadują się, na co należy zwrócić uwagę pisząc pamiętnik, także poznają samych siebie. Uczą się, jak nazywać emocje, spisywanie wspomnień pomaga także poukładać myśli i zachować ulotne pomysły.

fot. wykonała Anna Pińkowska