Małgorzata Szyszka i przyjaciele | Warsztaty integracyjne dla dzieci i młodzieży /w tym z UKRAINY/ i ich opiekunów

 • Spotkanie warsztatowe "HALO ZIEMIA"
 • Warsztaty art.-terapeutyczny "JESTEM KOLOREM"
 • Warsztaty „MUZYCZNE WIBRACJE”
 • WZAJEMNE PORTRETOWANIE – warsztat plastyczny
 • SPOTKANIE Z GRUPĄ CIRKUS – warsztat pedagogiki cyrku
 • "W KSIĄŻECZCE PŁYNIE RZECZKA"
 • "HELP" - audiobook wraz z warsztatami
 • "PODRÓŻ DO KRAINY MARZEŃ" - spotkanie on-line wraz z warsztatami
 • "Obcy" 3 częściowy film animowany wraz z warsztatami
 • "DUCH SŁODKOŚCI"- zabawy urodzinowe dla najmłodszych
 •  

  Spotkanie warsztatowe "HALO ZIEMIA"

  Grupa odbiorców: Ekologia dla najmłodszych i młodzieży
  Prowadzenie:
  MAŁGORZATA SZYSZKA – reżyserka, scenarzystka oraz AGATA UCHMAN - kostiumograf.

  Podczas warsztatów uczestnicy dowiadują się o najważniejszych zagrożeniach ekologicznych. Następnie w małych grupach tworzą rzeźby- instalacje, mające na celu zachęcenie do dbania o otaczające na środowisko.

   

  Warsztaty art.-terapeutyczny "JESTEM KOLOREM"

  Grupa odbiorców: od 13 lat
  Prowadzenie: MAŁGORZATA SZYSZKA- scenarzystka, reżyserka

  Podczas spotkania każdy z uczestników stworzy przy użyciu kolorowych kredek, farb, pisaków obraz pt. "Jestem kolorem". Celem jest ćwiczenie uważności poprzez obserwację emocji własnych jak i osób nas otaczających oraz nauka wyrażenia ich np. przy pomocy dobranego koloru, kształtu, faktury.

   

  Warsztaty „MUZYCZNE WIBRACJE”

  Grupa odbiorców: od najmłodszych do najstarszych
  Prowadzenie:
  Małgorzata Szyszka, reżyserka, uczestniczka kursu dla muzykoterapeutów

  Spotkanie prowadzone metodą muzykoterapii zaczerpniętej od pani dr Elżbiety Galińskiej, którego celem jest nauka komunikowania się, wyrażania emocji, budowania struktur w człowieku tzn. wzmacniania własnego „ja”, poczucia tożsamości zarówno wśród dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Metoda łamiąca bariery językowe w procesie komunikowania się w grupie.

   

  WZAJEMNE PORTRETOWANIE – warsztat plastyczny

  Grupa odbiorców: zarówno dla najmłodszych i młodzieży
  Prowadzenie: Agata Uchman- kostiumografka

  Warsztat polegałby na stworzeniu własnych portretów uwzględniających motywy haftów, wzorów ukraińskich i własnoręczne naniesienie tych rysunków na T-shirty. Kolejnym etapem warsztatu byłoby stworzenie wymarzonych masek z papieru wyrażających dziecięce marzenia i moc.

  Działanie warsztatu podkreśliłoby  świadomość i tożsamość narodową najmłodszych mieszkańców w tym trudnym czasie przesyłając światu piękna wizualną wiadomość.

  Element zabawy i terapeutyczna moc sztuki są  absolutnie najważniejsze, te działania mają być wesołe, przyjemne i odstresowujące na ile to możliwe dla ich uczestników. Kreacja plastyczna ma się wydarzać  przy muzyce, w miłym otoczeniu integrującym nasze społeczności i uczestników miedzy sobą .

   

  SPOTKANIE Z GRUPĄ CIRKUS – warsztat pedagogiki cyrku

  Grupa odbiorców: zarówno dla najmłodszych i młodzieży
  Prowadzenie: Anna Adamczyk- warsztat pedagogiki cyrku

  Pedagogika cyrku cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko ze względu na atrakcyjność metod, ale także wpływ żonglowania i innych działań cyrkowych na efektywność procesu uczenia /rozwój koordynacji wzrokowo ruchowej, koncentracji, integracji międzypółkulowej, kształtowanie cierpliwości i motywacji do zdobywania nowej wiedzy i umiejętności/ oraz rozwój kompetencji społecznych /konstruktywne rozwiązywanie problemów, współpraca, odpowiedzialność, otwartość w relacjach z innymi/.

   

  "W KSIĄŻECZCE PŁYNIE RZECZKA"

  Grupa odbiorców: dla przedszkola i klas 1-4 szkoły podstawowej

  Prowadzenie: Dorota Porowska i Aldona Jacórzyńsja

  "W KSIĄŻECZCE PŁYNIE RZECZKA" to film z warsztatami opowiadający o roli książki w zapisywaniu opowieści przekazywanych przez pokolenia. W trakcie filmu młodzi uczestnicy uczą się  polskiego alfabetu, liczenia do 10 a także układania własnych historii. 30 minutowemu spotkaniu towarzyszą  10-minutowe warsztaty podczas, których każdy może wykonać własną książkę.

  Trailer:

   

  "HELP"- audiobook wraz z warsztatami

  Grupa odbiorców: od najmłodszych do osób starszych

  MAŁGORZATA SZYSZKA – autorka dramatu, reżyserka

  "Help”- to tekst sztuki dla młodzieży, który powstał po ubiegłorocznych warsztatach na temat telefonów komórkowych. Okazało się, że ten przedmiot traktowany jest przez młodzież jako przyjaciel, powiernik tajemnic, ostatnia deska ratunku, pomocnik, ktoś bardzo bliski, kto bardzo dużo / a może nawet wszystko wie. Zna nasze pragnienia, marzenia, sekrety. Zainspirowana tak mocną i osobistą więzią

  młodych ludzi z telefonami postanowiłam napisać sztukę, ukazującą ich uczucia i zachowania, które do tej pory były zarezerwowane dla relacji międzyludzkich.

  Wersja audiobooka "Help" dla kolekcjonerów:) / z rysunkami uczestników warsztatów.

   

  "PODRÓŻ DO KRAINY MARZEŃ"

  Spotkanie on-line wraz z warsztatami dla przedszkoli i klas 1-4 szkoły podstawowej/można też poprowadzić bezpośrednio z grupą

  "PODRÓŻ DO KRAINY MARZEŃ" To 30 minutowe spotkanie z Misiem, który pomaga dzieciom odkryć marzenia te duże i małe, które można zrealizować z pomocą kolegi, nauczyciela, czy rodzica. W ramach spotkania zaplanowano warsztat plastyczny.

  Zapis warsztatu:

   

  "Obcy" 3 częściowy film animowany wraz z warsztatami /szkoła podstawowa/

  Film "Obcy" intryguje spojrzeniem na problem Marty z perspektywy "wydaje się" bezdusznego sprzętu. Plastycznie ciekawy, nie przegadany, odnosi się do doświadczeń młodych. Daje możliwości dyskusji o ważnych sprawach młodzieży - poczucia godności, potrzeby szacunku, bezradności wobec aktów ośmieszania, poniżania w internecie. Warsztaty stwarzają okazję do wejścia w "buty" głównych bohaterów, poszukiwania konstruktywnych rozwiązań, angażują, Jest to materiał do pracy indywidualnej i w grupie. Może być inspiracją dla innych młodych do tworzenia w tej technice filmów na ich trudne tematy...https://www.facebook.com/animacjenakolacje

  Trailer:

   

  "DUCH SŁODKOŚCI"-zabawy urodzinowe dla najmłodszych

  "Duch słodkości" przyjemny dla oka, zachęcający do dobrej zabawy nie tylko podczas urodzin, ale także przy innych okazjach w przedszkolu czy w klasach młodszych. Ze względu na prosty sposób wycinanki każde dziecko bez kompleksów może włączyć się w zabawę.

  Film:

  Warsztaty: