Twórcy muzyczni

Anna Jurksztowicz Fot. Wojtek Olszanka

Znakomita wokalistka znana z takich przebojów jak "Diamentowy Kolczyk", "Hej Man", "Stan Pogody", a także wielu filmowych i serialowych piosenek.

Katarzyna Hain, zwana Stashką, to piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów. Jest dyplomowanym magistrem muzykologii. Gra na fortepianie i gitarze. Uprawia zróżnicowany repertuar, jest otwarta na wszelkie gatunki i ma już swój rozpoznawalny „stashkowy” styl. 

To niezwykła osobowość i perfekcjonistka w każdym calu. Mówi: „Wszystko czego chcę w mojej muzyce, to dobrze się bawić i dobrze z tym czuć. I tego samego chcę dla mojej publiczności. W swojej twórczości jestem tak samo beztroska jak i szczera, wszystko co tworzę, przychodzi do mnie w naturalny sposób. W tekstach każdy znajdzie coś dla siebie, ale nie wszystko traktujcie zupełnie na poważnie. Moje motto to niezmiennie: „Pozytywnie i do przodu”. Dużo energii Stashce dają dzieci z prowadzonego przez nią zespołu MazurKids ze Szczytna, skąd pochodzi. Z mazurskiego pochodzenia wynika też zamiłowanie Artystki do natury. 

Stashka zaczynała od dyplomu za arie i pieśni operowe. Później sprawdzała się w zespole cygańskim i jako członek Chóru Akademickiego, a następnie w chórkach, które wspomagały takie gwiazdy jak Ania Wyszkoni, Zakopower, Kasia Cerekwicka czy Marika. Doświadczenia, jakie zebrała podczas tras koncertowych i obserwacja kulis estrady w kraju i zagranicą, otworzyło jej drogę i perspektywę do działalności solowej. Pierwsze nagrody i wyróżnienia, udział w premierach opolskich, zwycięstwo w plebiscycie „Przebojem na antenę” i nagroda Radia Fama doprowadziły ją do podwójnego sukcesu na międzynarodowym festiwalu „Baltic Song Festival” w Karlshamn w Szwecji, gdzie zdobyła główną nagrodę, Grand Prix i Nagrodę Publiczności. Ten sukces zadecydował o nagraniu przez nią pierwszej solowej płyty pt. „Naturalnie”, bardzo dobrze przyjętej na naszym rynku muzycznym, pozytywnie odebranej przez media i fanów. 8 marca 2021 ukazał się drugi album Stashki, „Historie”.


"Historie" inspirowane życiem.

Premiera albumu Stashki 8 marca

Album ,,Historie” Stashki to osobisty i niezwykle intymny zbiór utworów, które nie są ze sobą powiązane. Artystka snuje w nich historie oparte na własnych, często bardzo osobistych doświadczeniach z życia. Wnikliwość w obserwacji świata i własnych emocji sprawia, że album niesie ze sobą autentyczność przeżyć. Intencją Stashki jest, aby w „Historiach” każdy odnalazł kawałek siebie i własnego świata.

Drugi w karierze artystki album wyraża duszę i naturę  artystki: piosenkarki, kompozytorki i autorki tekstów. Cechuje go  swobodny i bezpretensjonalny styl. Zbiór 10  piosenek powstał na przestrzeni ostatnich lat.

Artystka pracowała nad albumem ze wspaniałymi muzykami i producentami, którzy na swoim koncie mają wiele sukcesów, również radiowych. Są wśród nich m.in Dominic Buczkowski – producent 4 piosenek, które znalazły się na albumie. Autorem kilku tekstów jest znany i ceniony Wojciech Byrski.

 


 

Koncert Stashki na Pożegnanie lata w Ostrezszowskim Centrum Kultury

Koncert Stashki na Pożegnanie lata w Ostrezszowskim Centrum Kultury 01 Koncert Stashki na Pożegnanie lata w Ostrezszowskim Centrum Kultury 02 Koncert Stashki na Pożegnanie lata w Ostrezszowskim Centrum Kultury 03 Koncert Stashki na Pożegnanie lata w Ostrezszowskim Centrum Kultury 04 Koncert Stashki na Pożegnanie lata w Ostrezszowskim Centrum Kultury 05 Koncert Stashki na Pożegnanie lata w Ostrezszowskim Centrum Kultury 06 Koncert Stashki na Pożegnanie lata w Ostrezszowskim Centrum Kultury 07 Koncert Stashki na Pożegnanie lata w Ostrezszowskim Centrum Kultury 08 Koncert Stashki na Pożegnanie lata w Ostrezszowskim Centrum Kultury 09 Koncert Stashki na Pożegnanie lata w Ostrezszowskim Centrum Kultury 11 Koncert Stashki na Pożegnanie lata w Ostrezszowskim Centrum Kultury 12 Koncert Stashki na Pożegnanie lata w Ostrezszowskim Centrum Kultury 13 Koncert Stashki na Pożegnanie lata w Ostrezszowskim Centrum Kultury 14 Koncert Stashki na Pożegnanie lata w Ostrezszowskim Centrum Kultury 15 Koncert Stashki na Pożegnanie lata w Ostrezszowskim Centrum Kultury 15 Koncert Stashki na Pożegnanie lata w Ostrezszowskim Centrum Kultury 16 Koncert Stashki na Pożegnanie lata w Ostrezszowskim Centrum Kultury 17 Koncert Stashki na Pożegnanie lata w Ostrezszowskim Centrum Kultury 18 Koncert Stashki na Pożegnanie lata w Ostrezszowskim Centrum Kultury 19 Koncert Stashki na Pożegnanie lata w Ostrezszowskim Centrum Kultury 21 Koncert Stashki na Pożegnanie lata w Ostrezszowskim Centrum Kultury 21 Koncert Stashki na Pożegnanie lata w Ostrezszowskim Centrum Kultury 22 Koncert Stashki na Pożegnanie lata w Ostrezszowskim Centrum Kultury 23 Koncert Stashki na Pożegnanie lata w Ostrezszowskim Centrum Kultury 24 Koncert Stashki na Pożegnanie lata w Ostrezszowskim Centrum Kultury 25 Koncert Stashki na Pożegnanie lata w Ostrezszowskim Centrum Kultury 26 Koncert Stashki na Pożegnanie lata w Ostrezszowskim Centrum Kultury 27 Koncert Stashki na Pożegnanie lata w Ostrezszowskim Centrum Kultury 28 Koncert Stashki na Pożegnanie lata w Ostrezszowskim Centrum Kultury 29 Koncert Stashki na Pożegnanie lata w Ostrezszowskim Centrum Kultury 30 Koncert Stashki na Pożegnanie lata w Ostrezszowskim Centrum Kultury 31 Koncert Stashki na Pożegnanie lata w Ostrezszowskim Centrum Kultury 32 Koncert Stashki na Pożegnanie lata w Ostrezszowskim Centrum Kultury 33 Koncert Stashki na Pożegnanie lata w Ostrezszowskim Centrum Kultury 34