Twórcy muzyczni

Anna Jurksztowicz Fot. Wojtek Olszanka

Znakomita wokalistka znana z takich przebojów jak "Diamentowy Kolczyk", "Hej Man", "Stan Pogody", a także wielu filmowych i serialowych piosenek.

Katarzyna Hain zwana Stashką, to piosenkarka, kompozytorka, autorka tekstów. Jest dyplomowanym mgr muzykologii. Gra na fortepianie i gitarze. Uprawia zróżnicowany repertuar, jest otwarta na wszelkie gatunki i ma już swój rozpoznawalny „stashkowy" styl.

„Wszystko czego chcę w mojej muzyce to dobrze się bawić i dobrze z tym czuć. I tego samego chcę dla mojej publiczności. W swojej twórczości jestem tak samo beztroska jak i szczera, wszystko co tworze przychodzi do mnie w naturalny sposób. W tekstach każdy znajdzie coś dla siebie, ale nie wszystko traktujcie zupełnie na poważnie. Moje motto to niezmiennie "pozytywnie i do przodu" i w tym temacie nic się nie zmieniło."

Zaczynała od dyplomu za arie, pieśni operowe, a potem sprawdzała się w zespole cygańskim i jako członek Chóru Akademickiego, a następnie w chórkach, które wspomagały takie gwiazdy jak: Ania Wyszkoni, Zakopower, Kasia Cerekwicka czy Marika. Doświadczenia jakie zebrała podczas tras koncertowych i obserwacja kulis estrady w kraju i zagranicą, otworzyło drogę i perspektywę do działalności solowej.

Pierwsze nagrody i wyróżnienia, udział w premierach opolskich, zwycięstwo w plebiscycie „Przebojem na antenę", nagroda Radia Fama, doprowadziły ją do podwójnego sukcesu na międzynarodowym festiwalu „Baltic Song Festiwal" w Karlsham (Szwecja) gdzie zdobyła główną nagrodę Grand Prix i Nagrodę Publiczności. Ten sukces zadecydował o nagraniu pierwszej solowej płyty pt. „Naturalnie", bardzo dobrze przyjętej na naszym rynku muzycznym i pozytywnie i odnotowanej przez media i oczekujących na to fanów.

Aktualnie przygotwuje się do kolejnego albumu i zamierza wszystkich zaskoczyć. Twierdzi, że każdy znajdzie tam coś dla siebie. Dużo energii dają jej dzieci z prowadzonego przez nią zespołu MazurKids ze Szczytna, skąd pochodzi. Pewnie też stąd, z Mazur, jej zamiłowania do natury.

To niezwykła osobowość i perfekcjonistka w każdym calu.