Krzysztof Petek

Dziennikarz. Detektyw. Pisarz. Organizator wypraw. Instruktor survivalu. Adept kung-fu. W bibliotekach i na półkach można znaleźć 26 jego książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W tym roku pojawi się jego nowa seria kryminałów przeznaczona wyłącznie dla czytelnika dorosłego. Penetracja puszczy amazońskiej, Syberii i Kamczatki pozwala umieścić akcję książek i reportaży w autentycznych miejscach, w toku akcji zapoznać Czytelnika z realnym życiem dalekich kultur. 

Współpraca z Wydawnictwem Siedmioróg przyniosła efekt w postaci serii PORACHUNKI Z PRZYGODĄ. Dla Ossolineum napisał „Diamentowy pościg”, pozostałe książki wydała Agencja WORD-PRESS i Wydawnictwo Zysk i S-ka. Od roku 2001 jako członek Związku Literatów Polskich współorganizował Międzynarodowy Festiwal Poezji POECI BEZ GRANIC. W latach 2007-2014 pełnił funkcję wiceprezesa Dolnośląskiego Oddziału ZLP. Autor podróżuje zapraszany na spotkania autorskie, promując także zdrowy styl życia i aktywność społeczną. Walczy z postawami patologicznymi, organizując wykłady i wyprawy dla młodzieży. Uczestniczy w akcji Cała Polska czyta dzieciom. Prowadzi międzynarodowe szkolenia literackie i dziennikarskie, a także koncerty, akcje Noc w bibliotece czy Noc detektywów.

Autor we współpracy z bibliotekami i stowarzyszeniami przygotowuje wnioski ministerialne i unijne, dostarczając plan, założenia wychowawcze, efekty społeczne, wycenę warsztatów, spotkań, szkoleń i wypraw.

Podczas spotkania autorskiego (1,5 h) autor opowiada o pozycji współczesnego pisarza na rynku, o umiejętnościach, które trzeba nabyć, by poradzić sobie w świecie konkurencji. Pokazuje fotografie z wypraw do Amazonii, na Syberię, do Czarnobyla i Transylwanii.

Galeria zdjęć