Magdalena Różczka Fot. Krzysztof Opaliński/Burda Książki
Magdalena Różczka Fot. Krzysztof Opaliński/Burda Książki

Magdalena Różczka

Magdalena Różczka – aktorka filmowa i teatralna, od 2010 r. Ambasadorka Dobrej Woli UNICEF, laureatka nagrody specjalnej Róż Gali...

Magdalena Różczka – aktorka filmowa i teatralna, od 2010 r. Ambasadorka Dobrej Woli UNICEF, laureatka nagrody specjalnej Róż Gali za działalność charytatywną, trzykrotnie wyróżniona tytułem Gwiazda Dobroczynności. Angażuje się w wiele kampanii społecznych dotyczących dzieci, m.in. „Kocham. Nie biję”. Wspiera Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny prowadzony przez Fundację Rodzin Adopcyjnych. Ma spore doświadczenie rodzicielskie, ma przecież trzy córki….

Więcej: https://www.filmweb.pl/person/Magdalena+R%C3%B3%C5%BCczka-114953

Fot. Krzysztof Opaliński/Burda Książki


 

Seria książek dla dzieci, napisana przez Magdalenę Różczkę
i psycholożkę Martę Wysocką-Jóźwiak.

Bohaterowie książek Magdy Różczki to Gabi, która wychowuje się w rodzinie zastępczej, ma sześcioro rodzeństwa. Uwielbia marzyć, ciągle chodzi z głową w chmurach, a dobry humor niemal nigdy jej nie opuszcza. Jej kolega Bartek jest nieśmiałym jedynakiem, który wszystkim się przejmuje. Na pozór wiele ich różni, ale tak naprawdę łączy ich przyjaźń od pierwszego wejrzenia.

Pierwsza część „Gabi. A właśnie, że jest pięknie” miała premierę w październiku 2017 r. , druga ukazała się w kwietniu 2019 r.

Tematyka książek jest spójna z ideą adopcji, którą autorka wspiera i wiąże się również z filmem „1800 gramów”, którego premiera miała miejsce w listopadzie 2019 r., czyli zbieżnie z premierą trzeciej części przygód Gabi. Aktorka nie tylko zagrała w filmie główną rolę, ale przede wszystkim była pomysłodawczynią produkcji.

Gabi 3 została wyróżniona w konkursie Świat Przyjazny Dziecku Komitetu Ochrony Praw Dziecka.

 

Okładka książki Magdalena Różczka część pierwsza Okładka książki Magdalena Różczka część druga Okładka książki Magdalena Różczka część trzecia